Patronus
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://godricshollow.nforum.biz/ Harry Potter RPG sitesi ile beraber bir sitedir.

AnasayfaPatronus ForumLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Harry Potter'dan inanılmaz satış..

3 posters
YazarMesaj
Elyssa Raymond
Admin
Admin
Elyssa Raymond

Harry Potter'dan inanılmaz satış.. Empty
MesajKonu: Harry Potter'dan inanılmaz satış..   Harry Potter'dan inanılmaz satış.. Icon_minitimeCuma Tem. 03, 2009 12:06 pm

Harry Potter'dan inanılmaz satış.. 200698

Biraz geç kaldım yazmak için hatta belki birçoğunuz bu haberi duydunuz ama ben görünce şaşırdım ve duymayanlar için yazmaya karar verdim..Tüm dünyada büyük bir heyecanla ve ilgiyle beklenen Melez Prens,piyasaya çıktığı ilk 24 saatte 6,9 milyon adet satış yapmış..ilk 24 saatte 6,9 milyon kitap..işte hp'nin yüceliği...

NEW YORK - Piyasaya çıktığı ilk gün saatte ortalama 250 bin adet satan kitap, bir rekora imza atarak, bugüne kadar en hızlı satılan kitap oldu. Kitabın milyonlarca kopyası internet üzerinden satıldı.Kitabın ABD’deki yayıncısı Scholastic Çocuk Kitapları şirketi, ‘Harry Potter and The Half-Blood Prince’in, serinin 2003 yılında piyasaya çıkan ve 24 saatte 5 milyon adet satan beşinci kitabı ‘Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın satış rakamını geçtiğini açıkladı.

10 MİLYONDAN FAZLA SATMIŞ OLABİLİR!
Tüm dünyada ise kitabın piyasaya çıktığı ilk gün 10 milyondan fazla satmış olabileceği belirtiliyor.

Kitabın sadece ABD’deki en büyük kitabevi zinciri Barnes & Noble mağazalarında ilk 48 saatte 1,3 milyon adet sattığı tahmin ediliyor.

Kitabevi zinciri ‘Barnes & Noble’ın New York’taki bir mağazasında kitabın piyasaya çıkması dolayısıyla verilen özel partiye 5 bin Harry Potter hayranı katıldı.

Bu arada, Scholastic şirketinin hızlı satış rakamları karşısında baskı adedini 10,8 milyon adetten 13,5 milyon adede çıkardığı bildirildi. Harry Potter'dan inanılmaz satış.. 200700

PİYASAYA ÇIKTIĞI İLK GÜNDE 100 MİLYONLUK REKOR!
29,99 dolardan piyasaya sürülen kitabın yayıncılık tarihinde bir başka rekora daha imza atarak, piyasaya çıktığı ilk günde 100 milyon doların üzerinde gelir getirdiği kaydediliyor.

BÜYÜCÜ HARRY, DEPP’İN ŞEKERCİ WİLLY WONKA’SINI GEÇTİBu özelliği ile kitap, ünlü aktör Johnny Depp’in şekerci Willy Wonka karakterini canlandırdığı ‘Charlie ve Çikolata Fabrikası’ isimli filmin vizyona girdiği ilk günkü hasılatını da geride bıraktı. Film vizyona girdiği ilk gün 55 milyon dolarlık hasılat yapmıştı.

Toplam yedi kitaptan oluşacak olan J.K. Rowling’in ‘Harry Potter’ serisinin ilk beş kitabı tüm dünyada 270 milyon adet satmıştı.

[/quote]
http://godricshollow.nforum.biz
Feyza
Kofti
Kofti
Feyza

MesajKonu: Geri: Harry Potter'dan inanılmaz satış..   Harry Potter'dan inanılmaz satış.. Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 10:43 am

İşte harry potter*ın farkı .
Hillary Potter
Kofti
Kofti
Hillary Potter

MesajKonu: Geri: Harry Potter'dan inanılmaz satış..   Harry Potter'dan inanılmaz satış.. Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 1:37 pm

Feyza demiş ki:
İşte harry potter*ın farkı .

evet katılıyorum lol!

Harry Potter'dan inanılmaz satış..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry mi Daniel mi?
» Harry Potter İyi Satıyor
» Harry Potter Dialogları
» Harry Potter Londra Galası
» Harry Potter ve Ölüm Yadigarları